5.00 / 1 oy

Mukoza nedir?

Bayer’in yeni ürünü olan Bepanjel’den bahsettikten sonra (okumak isteyenler ilgili yazı Bepanjel Yara Iyileştirici Jel kullananlar) prospektüsü tekrar okuyunca mukoza’ya sürmeyin yazdığını fark ettim. Benim bildiğim iç organları çevreleyen koruyucu doku ya da barsak, ağız gibi vücut içinde bulunan sümüksü yapı mukoza olarak isimlendiriliyor. Şimdi bu kremi o kadar derinlere zaten süremeyeceğimizi düşünürsek benim cildimdeki (yüzümü geçiyorum zaten yüzde kullanmayın diyor) açık yara ya da kesikler de mukoza olarak mı adlandırılıyor? Belki kremde ağız ya da burun içindeki yaralarda kullanmayın demek istemiştir de ben halk olarak anlamamışımdır.

Daha açık bir şekilde sormam gerekirse satın almış olduğum krem, merhem ya da ilaçta "mukozaya sürmeyin" ifadesi yazıyorsa açık yaralara süremiyoruz fakat kesik olan ya da çizilen cildimize sürebileceğimizi mi anlamam gerekiyor. Bilgisi olanlardan faydalanmak isterim. 

 

 

eliff

17.12.2020 18:22

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Mukoza nedir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.