5.00 / 1 oy

Mooble House kullanan var mı?

Bulunduğum yere yaklaşık yarım saat uzaklıkta birkaç dönümlük bir arazim var, bu araziye sürekli olarak bir prefabrik ev yaptırma konusunda aklımda fikir var ama izinler ve maliyetler derken sürekli olarak projeyi erteliyorum. İnternette mooblehouse adında bir firma buldum, gezici evler hazırlamışlar ve farklı modellerde satışını yapıyorlar.

Ürün fiyatlarını internet sitelerine yazmadıkları için alamadım ama ürünleri oldukça şık ve denenebilir görünüyor. Motorsuz taşınabilir ev gibi evler geliştirmişler ve sitedeki fotoğraflara bakarak evlerin çelik benzeri sağlam bir malzemeden üretildiğini ve üzerine giydirildiğini görüyorum. Motorsuz araç sınıfına girdiği için hem araç vergilerinden muaf, hem de konut ve imar izni almak gerekmiyor. Bu açılardan bana mantıklı geldi ama haliyle kafamda çok soru var, örneğin bu gezici evi İstanbul'dan getirmek için 4x4 suv almak da istemiyorum. İçinde tuvaleti de var mesela ama boşaltımı nereye nasıl oluyor, motorsuz karavan gibi ise her seferinde boşaltım istasyonuna mı götürmek gerekecek?

Bu ve benzer (tiny house deniyor sanırım) ev konseptleri konusunda bilgisi olan yazarların tavsiyelerini rica ediyorum. Ürünlerin satış ve metrekare maliyet rakamları konusunda da ipucu verebilirseniz çok sevinirim.

zemo

05.02.2021 11:16

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Mooble House kullanan var mı?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.