5.00 / 1 oy

Dartın etrafına nasıl bir şeyler tutturulur

Evimdeki dartın etrafına şerit led döşemek için uzun bir süredir denemeler yapıyordum ve bugün öğrendiğim bir bilgi ile resmen kafamı duvarlara vurdum. Neden derseniz, dartın etrafına şerit ledi tutması ve taşıması için takmayı planladığım ayakları tutturabilmek için ahşap tutkalı, cırt kelepçe ve vida (neyse ki sıra gelmedi buna)  dahil bir sürü deneme yaptım ve ortalığı nasıl batırdığıma ve ne kadar zaman harcadığıma inanamazsınız. Bugün dart tahtasının kazara fark ettiğim bir özelliği ile problemimi tamamen çözmüş oldum. Dart tahtası mıknatısı tutuyor :) Ama öyle biyle tutmuyor, evinizdeki bir mıknatıs parçasını elinize alın ve dart tahtasının üzerine rastgele atın, pat diye darta yapıştığını (dartın kenarından bahsediyorum) fark edeceksiniz, dolayısıyla dart çerçevesi için de en sağlam ve pratik sabitleme yöntemi olarak mıknatıs kullanma fikrine yöneldim. İşin garip kısmı, ben de dartın etrafına şerit magnet satın almayı düşünüyordum :)

Bu enteresan bilgiyi bilenler muhtemelen hiç şaşırmamışlardır ama bunca zaman geçirdiğim bir şeyin bu kadar güçlü bir mıknatıs özelliği olduğunu öğrenmek, hele bir de tam da kafamdan geçen çözüm için meğerse zaten bu özelliğe sahip olmasını öğrenmek çok hoş oldu. Neyse ki dart tahtasını ya da duvarı delmeden bu bilgiyi öğrenmiş oldum, yoksa daha da fazla zaman, enerji ve para harcamak durumunda kalacaktım :)

ediz

14.06.2020 23:02

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Dartın etrafına nasıl bir şeyler tutturulur

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.