5.00 / 1 oy

MacOS Chrome'da Önbellek Olmadan Sayfayı Yenilemek

Windows bilgisayarlarda bazen bir internet sitesi inatla hatalı yüklendiğinde önbelleği temizleyerek yüklemek için önce yeni bir gizli sekmede o sayfayı açıyorum ve ne şekilde görüntülendiğini kontrol ediyorum. Eğer bu ortamda hata düzelmiş ise sorunun önbelleğe alınan eski dosyalardan kaynaklandığını anlamış oluyorum ve o internet sitesini önbellek dosyalarını da sıfırdan yükleyecek şekilde tekrar yüklemesi için Ctrl + F5 kısayolunu kullanıyorum. Ancak bu kısayol Mac bilgisayarlarda farklı olduğu için klavye kısayolunu öğrenmek için internetten araştırma yapmam gerekti, sonucu da buradan paylaşmak istedim.

MacOS bilgisayarlardaki Chrome tarayıcısında önbellek dosyalarını da sıfırlayacak şekilde bir internet sitesini yeniden yükleyebilmek (refresh etmek) için Command + Shift + R klavye kısayolunu kullanmanız gerekiyor. Zaten normalde de bir sayfayı yeniden yüklemek için Cmd + R klavye kısayolu kullanılıyor, önbelleği de sıfırlamak istiyorsanız ek olarak Shift tuşuna da basılı tutmanız yetiyor.

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer yazılar için;

bkz: MacOS mobileconfig dosyası nasıl kurulur?

bkz: Mac'te Recents Nasıl Temizlenir?

bkz: MacOS Can't Repair The Disk Hatası ve Çözümü

bkz: Mac bilgisayar ExFAT Harici Hard Diski Görmüyor

bkz: DNS'te autodiscover düzenlemesinin amacı nedir?

bkz: Mac'te ters slash işareti nasıl eklenir?

cancarlo

12.08.2021 23:02

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
MacOS Chrome'da Önbellek Olmadan Sayfayı Yenilemek

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.