5.00 / 1 oy

MacOS mobileconfig dosyası nasıl kurulur?

Eduroam bağlantısı için windows'ta sadece kullanıcı adı ve parola bilgisi yazmak yeterli olurken MacOS işletim sistemine sahip bilgisayarlarda SSL sertifikası hatası geldiği için mobileconfig uzantılı bir dosya kurmak gerekiyor olarak anlıyorum, ama mobileconfig dosyasına çift tıkladığımda hiçbir şey olmuyor.

İnternetten mobileconfig dosyasının kurulumu konusunda elimden geldiğince araştırma yapmaya çalıştım ama birkaç işe yaramayan terminal kodu dışında yine işe yarar bir bilgi bulamadım. Acaba iphone ve ipad dışında macos işletim sistemini kullanan bilgisayarlarda (macbook air ve macbook pro) mobileconfig uzantılı dosyalar nasıl kurulur?

Not: mobileconfig uzantılı dosya acaba adında geçen mobile isminden dolayı bilgisayarlar için uygun olmayabilir mi diye de bir soru kafamda var ama bilen bir arkadaş tümden açıklarsa çözmüş olurum.

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer yazılar için;

bkz: MacOS Can't Repair The Disk Hatası ve Çözümü

bkz: MacOS ile Playstation 4 Bağlantısı Nasıl Yapılır?

bkz: MacOS'te wi-fi kablosuz ağların öncelik sıralarını belirlemek

bkz: Mac'te Recents Nasıl Temizlenir?

bkz: Mac bilgisayar ExFAT Harici Hard Diski Görmüyor

bkz: Mac için video player tavsiyesi (2021)

cancarlo

05.06.2021 22:23

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
MacOS mobileconfig dosyası nasıl kurulur?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.