5.00 / 1 oy

Lotus Çiçeği (Nilüfer Çiçeği) Nerede Yetişir?

Youtube'da kim 500 milyon ister izlerken denk geldim ve cevap veremeyerek kendimi yedim ve sonra da araştırıp öğrenmeye karar verdim lotus çiçeğinin hangi koşullarda yetiştiğini. Bizde nilüfer çiçeği ile lotus çiçeği farklı diyen insanlar var ama wikipedia'ya göre bu iki bitki aynı çiçekler. Lotus çiçeği, uzak doğuda yaşam çiçeği olarak adlandırılıyor ve mısır/hindistan gibi ülkelerde farklı anlamlar yüklenmiş. Bunun temel sebebi ise soruda da bahsettiğim gibi lotus çiçeğinin yetişme şekli.

Lotus çiçeği, çamurlu bataklıklarda bile yetişebilen ve kokusu ile insanı büyüleyen bir bitki olduğu için saflığın kokusu olarak nitelendirilmektedir. Bunun sebebi de hangi koşulda yetişirse yetişsin kendi güzelliğini ve kokusunu koruyabilmesidir. Zaten nilüfer kokusu da birçok parfümde ve güzel kokması istenen temizlik ürünlerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Ama lotus çiçeğinin doğal yetişme ortamı, yağmur ormanlarındaki büyükçe su birikintileridir.

Edit: lotus bitkisi ile nilüfer çiçeğinin aynı çiçek olup olmadığı konusunda bilgi vermek isteyenler olursa lütfen cevap yazsın.

siyam_54

10.01.2021 10:39

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Lotus Çiçeği (Nilüfer Çiçeği) Nerede Yetişir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.