5.00 / 1 oy

Laptop Bataryası Yüzde 0 Şarj Olmuyor

Arkadaşlar merhaba, yaklaşık 5 yaşlarında bir laptop bilgisayar kullanıyorum. Yaklaşık 2 yıldır elektrikler kesildiğinde bilgisayar da hemen kapanıyordu, yani bataryası artık pek işlevsel değil. Ama daha önceleri en azından şarj oluyor olarak görünüyordu batarya kısmı, şimdi sabit olarak hep yüzde sıfırda.

laptop bataryası şarj olmuyor

Acaba bataryanın ömrü bittiği için mi windows bunu algılıyor ve bataryayı daha fazla şarj etmeye çalışmıyor yoksa bir bilgisayar ayarından kaynaklı olarak aslında çalışabilecek olan laptop bataryası şarj olmadığı için elektrik kesintilerinde bilgisayarı hiç açık tutamıyor?

Not: %0 available (plugged in) yazısı hep sabit, bilgisayar 5 dakika da fişe takılı olarak çalışsa 5 saat de çalışsa %1 bile olmuyor. Zaten batarya şarj oluyor olsa charcing gibi bir ifade çıkması gerekirdi diye tahmin ediyorum. Sizce bir şey yapmalı mıyım yoksa bilgisayarım laptop cennetini boylayıncaya kadar bu şekilde idare mi etmeliyim?

Nilaycan

26.11.2020 09:28

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Laptop Bataryası Yüzde 0 Şarj Olmuyor

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.