5.00 / 1 oy

Koşu bandı zararlı mı?

Gönül ister ki düzenli yürüyüş yapabileyim benim de ruh sağlığım düzelsin fakat eskiden hava durumunu bahane ederdim dışarıda yürüyüş ya da koşu yapmamak için şimdi de korona virüsü bahane ediyorum. Aslında ikisi de geçerli bahaneler çünkü hava sıcak olduğunda zaten çok çabuk terlemeye müsait vücut yapım su içinde kalıyorum. Bu yüzden de evde koşu bandında tempolu yürüdükten sonra kendimi direkt banyoya atmak daha iyi geliyor bana. Hava soğuk olduğunda da yine biraz hareket edeyim hemen ter basıyor, e hava soğuk esince bu sefer de ertesi güne her tarafım tutuluyor üşütüyor hasta oluyorum. Hadi tüm bunları geçtim günün her anında dışarı çıkamayabiliyorsunuz, cinsiyetten bağımsız olarak bazen dışarısı tehlikeli olabiliyor hem 2 ayaklı hayvanlardan hem de çete halinde dolaşan başı boş köpeklerden.

Benim gibi evinin konforunu seven kişiler için yürüyüş bandının bulunmaz nimet olduğunu düşünüyorum. Fakat etrafta çıkan haberler de korkutmuyor değil! Sağlıklı kalacağım derken birkaç sene sonra dizlerimde problem yaşamak istemiyorum. Ya da eklemlerim yaşlanınca da benimle olsun istiyorum. Bu sebeple de iyi bir yürüyüş bandı arayışındayım her ne kadar pandemi ile evde kullanılan tüm araç gereç ve ürünlerin birkaç katına satıldığını bilsem de. Tartar zemini bulunan modeller var mı mesela, düz zemin bir süre sonra diz ve eklemlerde sorun yaratıyormuş. Sağlımı kaybetmeden, bir zararı dokunmayacağını bildiğiniz yürüyüş bandı markası ve modeli varsa tavsiyelerinizi beklerim. Ya da benim bahsettiğim diz ve eklem yerleri haricinde yürüşüş bandının yarattığı başka zararlar varsa da bilgilendirmenizi isterim. 

nahide1

28.12.2020 22:56

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Koşu bandı zararlı mı?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.