5.00 / 1 oy

Koşu Bandı mı Eliptik Bisiklet mi?

Koşu bandı ya da diğer adıyla yürüyüş bandı almayı düşünüyorum ama zararları konusunda aklımda deli soru işaretleri var. Hareketsizlikten elbette daha iyidir fakat ilerleyen süreçlerde eklemlerime, diz kapağıma zarar vermesi durumunda bu sefer hiç hareket edemeyecek olmak beni düşündürüyor. Yürüyüş bandının zararlı olmasını açıklarken tartar pist ya da zemin olmadığı için dizlere yerden, sert zeminden gelen baskı sonucu zarar geldiği iddia ediliyor. Bisikletle pedal çevirken de diz kapaklarına baskı yapmış olmuyor muyuz? Eliptik bisiklet için merdiven tırmanmak, koşmak ve pedal çevirmek gibi birkaç hareketin birleşimi olarak bahsedilmesi beni biraz daha eliptik bisiklete kaydırsa da bisiklet üzerinde 10 dk’yı zor geçirirmişim gibi geliyor. Fakat yürüyüş ya da koşu bandında koşmaktan yorulduğum zaman yürüyüşe geçebilir ya da hız düşürebilirim. 

Ayrıca eğer kullanmazsam eliptik bisikletin kapladığı yer daha küçük olurken yürüş bandı için epey büyük bir alana sahip olmam gerektiği de beni düşündürüyor. Son olarak, apartman dairesi ev ortamında yapacağım için ses çıkarma düzeyi de önemli benim için. Malum alt komşunun gürültü eşiği biraz farklı olabiliyor. Eliptik bisiklet ve yürüyüş bandı kullanıcıları gürültü hakkında da bilgi verirse çok sevinirim. En kötü hareket haraketsizlikten iyidir sözünü benimseyerek kendim için bir iyilik yapıp koşu bandı ya da eliptik bisikletten birini almak istiyorum artık. Sizlerden gelen önerilere göre Ocak ayı bitmeden spora başlama niyetindeyim.  

kurthan01

01.01.2021 19:50

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 26 Ocak 2022 20:51
    7

    uzun vadede eliptik bisiklet daha iyi askılık olacağı için bence eliptik bisiklet

  • 26 Ocak 2022 23:12
    0

    kullanmazsanız da satarsınız bence çok olumsuz olmaya gerek yok, ama katlanabilir olması çok önemli

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Koşu Bandı mı Eliptik Bisiklet mi?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.