5.00 / 1 oy

Koronavirüs'te sürü bağışıklığı mümkün mü?

Belçika'nın da koronavirüs ile mücadele etmek için sürü bağışıklığına geçtiğini okuyunca kafama takılan soruları buradan paylaşmak istedim. Yanılmıyorsam sütrü bağışıklığı yaklaşımı daha önce de farklı ülkeler tarafından denenmiş ve büyük bir hata yapıldığı fark edilerek bu stratejiden vazgeçilmişti, hatta İngiltere de bu ülkelerden birisiydi. Peki Belçika'da bu kararı alan insanlar cahil ya da şaşkın mıdır? Olmalarına imkan yok, peki bağışıklık kazanılamayan bir virüse karşı sürü bağışıklığı stratejisi uygulamayı seçmelerindeki amaç ne olabilir?

Finansal durumları kötü olsa da ekonomilerini canlandırmak için böyle bir karar almış olsalar yine ok ama belçika, 11 milyon nüfusu olan ve gayrisafi yurtiçi hasılası (bkz: Gayri Safi Yurtiçi Hasıla (GSYİH) Nedir?) 540 milyar dolar olan bir ülke. Neden böyle bir karar almakta olduklarını anlayanlar yorumlayabilir mi?

lews

27.09.2020 00:25

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Koronavirüs'te sürü bağışıklığı mümkün mü?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.