5.00 / 1 oy

Klima Gazı Kendi Kendine Neden Biter?

Geçtiğimiz hafta ilk kez klimayı açarak biraz serinleyeyim dediğimde klimanın geçtiğimiz yaz olduğu gibi serinletmediğini fark ettim ve bir klimacı çağırarak durumu izah ettim, klimacı da klimanın gazının bittiğini söyledi ve 300 TL alarak klimaya gaz takvitesi yaptı. 1-2 gün verimli çalıştıktan sonra ertesi hafta yine serinletmemeye başlayınca tektar klimacıyı çağırdım (farklı klimacı) ve ne olmuş olabileceğini sordum, o da klimada gaz olmadığını söyledi. İyi de daha geçen hafta gaz koydurduğumu söyleyince klimanın içini açarak klimada kaçak olduğunu söyledi. Bazı markalar bakır olması gereken yerlerde alüminyum kullandığı için kaçak olabiliyormuş ve bu marka da maalesef benim kullandığım marka klimaymış.klima vantilatörü

Klimanın içi açılmışken bir bakayım dedim nedir bu cihazın teknolojisi, hiç de öyle uzay mimarisi bir durum yok, içinde bildiğimiz pervane dönüyormuş :) Klima seçerken hesaplı olan klimanın birkaç yıl sonra masraflı bir klimaya dönüşebileceği konusunda uyarmak için bu fotoğrafı ve yazıyı ibretlik olarak paylaşıyorum. Bir haftada 1.000 TL'lik oluverdim ve halen serinleyebildiğimi hissetmiyorum.

morhan

08.07.2020 11:07

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Klima Gazı Kendi Kendine Neden Biter?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.