5.00 / 1 oy

Klavyede medya tuşlarını sadece Spotify ile ilişkilendirmek

Başlıkta nasıl kısaca anlatabileceğimi bilemediğim için turist gibi yazdım kusura bakmayın. Problemim şu, tarayıcı ve programlar açıkken ara ara Spotify'da çalan müziği susturmak ve örnek olarak youtube'da bir sekmedeki bir videoyu izlemek isteyebiliyorum ama eğer tarayıcıda açık bir sekme varsa klavyedeki play vb. oynatma tuşları artık Youtube'u kontrol eder duruma geçiyorlar. Hem Mac hem de Windows kullanan birisi olarak her ikisinde de aynı problemle karşılaşıyorum ve bu tuşlarla açık olan youtube sekmeleri olsa da olmasa da ben sadece Spotify'da çalmakta olan müziği kontrol etmek istiyorum. Bir önceki ya da sonraki parçalaya geçebilirim ya da klavyeden direk olarak play ya da pause diyebilirim ama basınca bu komutlar direk sadece spotify için çalışsın istiyorum. Bunun mac ve windows için basıl yapılabileceğini öğrenmek istiyorum bir yolu varsa bilgilendirebilir misiniz?

va12

01.01.2020 22:19

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 24 Mart 2022 06:27
    0

    bu kararı windows veriyor maalesef. o anda oynatılan medya (player, youtube ya da spotify gibi) her ne ise medya tuşları da doğrudan o medyayı yönetmiş oluyor. sadece spotify'a ait olsun ve ne oynarsa oynasın hep spotify kalsın gibi bir seçim bildiğim kadarıyla mümkün değil yani

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Klavyede medya tuşlarını sadece Spotify ile ilişkilendirmek

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.