5.00 / 1 oy

Kenwood CH 206RD Cam Hazneli Doğrayıcı - Ürün İncelemesi

Uzun bir araştırma sonrası nihayet cam hazneli bir doğrayıcı satın alabildim; Kenwood CH 206RD.

Kenwood blender CH 206RD

Kenwood CH 206RD cam hazneli doğrayıcı 550 watt olup, cam haznesi 1 litre kapasiteli. Burada dikkat edilmesi gereken, her ne kadar 1 litre hacimli olarak görünse de maksimum malzeme alma sınırının 600 ml olarak sınırlandırılmış olmasıdır. Fakat buna rağmen yeterli seviyede malzeme aldığını söyleyebilirim. Öncelikle ürünün olumlu özelliklerinden bahsedeceğim. Sonrasında benim için olumsuz özelliklerine değineceğim. Artı eksi değerlendirmesini kendinize göre yapıp ürüne karar verebilirsiniz.

Olumlu özellikleri

  • Öncelikle doğrama haznesinin cam olması; hem sağlık açısından istediğim bir özellikti, hem de sıcak-soğuk ürün koyduğumda diğer plastik, mika hazneli doğrayıcılardan daha daha sağlam olması sebebiyle.
  • Cam hazne ile motor başlığının arasında sert mikadan koruyucu tabaka olması aradığım ikinci önemli özellikti. Böylece ürünleri o hızla doğrarken motora yapışmıyor dolayısıyla temizliği oldukça kolay oluyor. Çoğu üründe bu koruyucu ara tabaka olmadığı için doğradığınız her şey motor haznesine sıçrıyor motor haznesini suyla temizleyemediğiniz için de temizlik kısmı zulüm oluyor. 
  • Koruyucu kapağın çevresi silikon ile çevrelenmiş böylece kapak cam hazneye güzel ve sağlam bir şekilde oturuyor. Umarım silikon kısa sürede eskimez.
  • Buz kırma özelliği ile en sert malzemeyi bile rahatlıkla parçalayabiliyor.
  • Bıçaklarının keskinliği (iki bıçak fakat sanki dört bıçak varmışçasına hızlı ve keskin bir doğrayışı var).
  • Doğrayıcı çalışırken Cam haznenin kaymaması için altına silikon kaydırmaz aparat vermişler. Ben sevenerek kullanıyorum fakat çok zorunlu değil, zaten kayma yapmıyor. 

Olumsuz Özellikleri

  • Cam olan doğrama haznesinin hacminin 1 litre yazdığı halde 0.6 Lt maksimum kapasiteli olması benim için sorun değil fakat birçok kişi için sorun olabilir.
  • Motor kısmında (kırmızı kapak) çalıştırma düğmesi bulunmuyor. Dolayısıyla fişe taktığınızda kapağı hazneye oturması için yaklaştırdığınızda hazneye temas etmesiyle dpğrayıcı bıçaklar iş başına geçiyor haberiniz olsun, panik yapmayın. Ben bu sebeple önce fişe takıyorum sonra başlığı hazneye yaklaştırıyorum.  
  • Bir önceki maddeden de anlaşılacağı gibi hız kademesi yok, bu sebeple sizin doğrayıcı bıçakların gücünü ayarlamanız gerekiyor. Çok hızlı ve kısa sürede doğradığı için soğanların sulanmasına izin vermeden parçalayabiliyor bunu da belirtmek isterim. Yani hız ayarı yok deyip hemen vazgeçmeyin. 

Kenwood blender kırmızı CH 206RD

Şu an için birçok markaya göre kaliteli bir ürün olduğunu düşünüyorum. Kenwood markası için birçok farklı ürün konseptinde çok fazla olumlu yorum bulunuyor. Tek eksiği teknik servis gibi görünüyor, umarım bir sıkıntı çıkmaz. Sizlerden bu ürünü kullanan varsa yorumlarını beklerim. Ya da ürünü almak isteyen fakat yukarıda bahsetmediğim, unuttuğum noktalar hakkında bilgi talep edenlere de gönülden yardımcı olabilirim. 

kenwood blender

oya

28.11.2020 23:42

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Kenwood CH 206RD Cam Hazneli Doğrayıcı - Ürün İncelemesi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.