5.00 / 1 oy

Kemerde Nasıl Delik Açılır? (Evdeki Aletleri Kullanarak)

Pandemi döneminde evde kalıp sağlıklı kalmanın bendeki bedeli de 6 kilo almak oldu, ama ev halkından kimse covid'e yakalanmadığı için problem değil, kilo verilir nasıl olsa. Ama kilo verinceye kadar mevcut kıyafetleri giymeye devam edeceğim için ufak ayarlamalar yapmam gerekti, bunlardan birisi de pantolon kemerinde yeni delik açmak oldu.

Terziler, kemerde birkaç delik açmak için saniyelerini harcayıp üstüne de 20-30 TL para istiyorlar. Hem evden çıkıp olası bir koronavirüs kapma riskine maruz kalacağım, hem de üstüne 10 saniyelik bir iş için o kadar para vereceğim, bana göre değil :)

Kemer, delinmesi zor olan kalın bir malzeme, özellikle de gerçek deri malzemeden olan kemerler. Deliği açarken kemere zarar vermemek de gerekiyor. Kemer açmak için yeni bir şey satın almadan evdeki eşyaları kullanarak nasıl yeni bir delik açabilirim diye düşünürken önce elim gayri ihtiyari olarak makas ve bıçağa gitti ama denemeyin bile, elinizi kesersiniz ama kemeri kesemezsiniz bu aletlerle. Sonra evdeki elektrikli makineleri düşünürken evde eski bir matkap olduğunu hatırladım. Kemerin iki ucunu iki noktaya sıkıştırıp gerdirerek matkapla orta kalınlıkla bir uç kullanarak dimdik bir delik açtım, inanır mısınız kusursuz oldu. Hatta elim değmişken diğer kemerlere de bakayım dedim ve evde 5 kemer daha bularak onlarda da keyfi olarak delik açtım belki lazım olur diye.

Siz de kemerlerinizde delik açmak durumunda kalırsanız ve hesaplı bir terziniz yoksa evinizdeki eşyaları kullanarak kemerinizde yeni delikler açabilirsiniz, matkap benim bulduğum çözüm oldu mesela :)

yaseminemre

16.09.2020 09:36

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Kemerde Nasıl Delik Açılır? (Evdeki Aletleri Kullanarak)

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.