5.00 / 1 oy

Kavanoz etiketi nasıl sökülür?

Plastik ürünleri kullanmayı bırakalı evdeki her saklama kabını her şişeyi cam olacak şekilde değiştirmeye başladım. Aldığım ürünlerin de genellikle cam kaplarda olmasına özen gösteriyorum. Plastik ürün kabı ile cam kavanoz ya da şişede olanlar arasında fiyat farkı olsa hem sağlık için hem çevre için hem de cam ürünleri tekrar kullanabilme imkanı olduğu için cam tercih sebebim. 

Özellikle kahve kavanozları ya da nutella’nın cam kavanozları sürekli aldığınız ürünler ise tek tip oldukları için ve kavanozlarının şeklinin güzel olması sebebiyle baharat kavanozu ya da reçel kavanozu gibi kullanabilirsiniz. Ben boy boy hepsinden seriyi tamamladım. Şu an ise görüntünün daha güzel olması için kavanozların etrafındaki etiketleri çıkarmaya çalışıyorum. İlk önce bulaşık makinesine koydum, sıcak su ile kavanozu saran etiket kolayca soyulmuştu nutella kavanozunda, sonraki kavanozlarda ise etiketin yarısı çıktı diğer yarısı yapışkanlı kaldı bir garip oldu. Diğer kavanozun etiketini çıkarmak için ise saç kurutma makinesinin ısı ayarını yükselterek kavanoza tuttum, etiketin soyulmasını sağlasa da işlem çok uzun sürüyor. Hem vakit kaybı hem de elektrik sarfiyatına sebep oluyor diye düşünüyorum. Kavanoz ya da şişelerin etiketini soymak için bildiğiniz daha pratik bir yöntem varsa yazabilirseniz sevinirim.  
 

gumanji

17.01.2021 21:53

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 21 Şubat 2021 17:18
    7

    bazı kavanozlar suya tutunca üzerindeki kağıtlar hemen kendini bırakıyor. kimileri çok inatçı oluyor, bunları da kolonya gibi alkollü bir sıvı ile biraz da tırnaklayarak sökebilirsiniz. son olarak en sökemediniz kavanoz kağıtları için o kavanozları bulaşık makinesine atın ve ilk çıktıklarında sıcak sıcak hemen sökün. ben daha bu şekilde çıkmayan kavanoz etiketi görmedim.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Kavanoz etiketi nasıl sökülür?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.