5.00 / 1 oy

Kalıcı yaz saati uygulaması kalkıyor mu?

Ne yazık ki ülkemizde 2016 yılında Bakanlar Kurulu’nun almış olduğu karar neticesinde  Yaz saati ve Kış saati uygulamaları ayrı ayrı yapılmaktan vaz geçilerek tek saat uygulmasına geçildi. Diğer bir ifadeyle 2016 yılından beri eskiden olduğu gibi ya da şu an hala Avrupa ülkelerinin uygulamaya devam ettiği gibi belirli tarihlerde saatler ileri ya da geri alınmayacak. Nasıl bir mantıkla bu karar alındı gerçekten anlamak çok zor. Yani deniliyor ki elektrik tasarrufu yapılacak! Soruyorum bunu söyleyen kişiler işe, okula gitmiyor mu? Yoksa hayata sabah saat 9’da mı başlıyorlar? 

2020 yılı biterken kalıcı yaz saati uygulaması yine gündeme taşındı fakat Cumhurbaşkanı kararı olarak Resmi Gazete'de yayımlanan kararda yine “gün ışığından daha fazla yararlanma” bahane edilerek yaz saati uygulamasının tüm yurt genelinde uygulanmaya devam edileceği belirtilmiş durumda.

Kimler gün ışığından daha fazla yararlanıyor bilmiyorum ama o kişi ben değilim. Çünkü sabah evden işe gitmek için çıktığımda hava karanlık, akşam işten eve dönerken hava yine karanlık! Iş yerim ne yazık ki zemin katta hatta yemekhane bile zemin katta o derece güneş göremiyorum düşünün! Ve eminim benim gibi kaç bin kişi vardır güneş göremeyen! Bir milletvekili de demiyor mu artık şu karardan geri dönülsün diye hazır Berat hazmetleri de yok iken!!

emrahguner

28.12.2020 21:52

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Kalıcı yaz saati uygulaması kalkıyor mu?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.