5.00 / 1 oy

Jammer var mı nasıl anlaşılır?

Bir süredir evin sadece bir bölgesinde (mutfak) telefonla konuşamaz olduk, telefon çekmiyor ve diğer odalara doğru gittikçe konuşma bozuklukları kayboluyor ve sorunsuz olarak konuşabiliyoruz. Önce problemin baz istasyonlarından kaynaklandığını düşünüyorduk ama telefon operatörümüze (Turkcell) sürekli şikayet kaydı açtıktan sonra ilgili problemin baz istasyonundan kaynaklanmadığı ve sinyal bozucu bir cihaz olabileceğini söylediler. Civarda bildiğimiz kadarıyla sinyal bozacak bir kurum ya da kuruluş da yok ama apartmanda ya da bizim bilmediğimiz bir şekilde yakınlarda böyle bir jammer var mıdır yok mudur haliyle bilemiyoruz.

Turkcell çekmiyor desek yandaki odalarda hiçbir sorun olmadan konuşabiliyoruz, ama mutfakta gerçekten baz istasyonları karışıyor da Turkcell bizi başından savmak için sinyal bozucu cihaz vardır mı diyor yoksa gerçekten jammer kullanan birisi ya da bir kurum mu var emin olamıyoruz. Jammer var mı yok mu tespit edebilmek için ne yapabilirim? Telefon konuşmalarının kaynağının ne olduğunu tespit edebilmek istiyorum ve ona göre Turkcell'e gidip şikayet kaydımı güncelleyeceğim ya da sinyal kesicinin varlığı konusunda ne yapmam gerekir onu araştıracağım.

onurözdemir

28.11.2020 20:55

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 29 Kasım 2020 02:05
    6

    Diğer telefon operatörleri ile deneme yaptınız mı? örneğin vodafone ya da türk telekom hattı olan birisi var mı evde onun telefonu çekiyor mu buna bakmalısınız. eğer tüm telefonlar da çekmiyorsa o zaman sinyal bozucu bir cihaz belki olabilir ama sadece turkcell'de telefon konuşmalarınız kesiliyorsa sorun turkcell'in baz istasyonlarından kaynaklanıyordur

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Jammer var mı nasıl anlaşılır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.