5.00 / 1 oy

Android'de can't take screenshot due to security policy hatası

Bir banka uygulamasının gelen kampanya bilgilendirmesini android telefonumla screenshot almak istediğimde telefonun güvenlik gerekçesi ile bu ekran görüntüsünü alamadığını görünce şaşırdım. Elimi ekran boyunca soldan sağa kaydırınca ekranda "can't take screenshot due to security policy" diye bir mesaj çıkıyor ve telefon ekran görüntüsünü almıyor.

İlk defa böyle bir hata gördüm ve şaşırdığım için bu soruyu yazıyorum, demek ki android uygulaması geliştirirken istenen ekranların güvenlik gerekçesi ile ekran görüntüsünün alınması engellenebiliyormuş. Pratikte kullanışlı mı derseniz elbette değil, başka bir telefonla o ekranın fotoğrafını çekerim, yine o ekran görüntüsünü bir şekilde saklarım :)

Hata mesajını da buradan paylaşmak isterdim ama hata ekranında ekran görüntüsü alınamadığı için hatanın da ekran görüntüsünü alamamış oluyorum :) Hatanın Türkçe çevirisi nedir bilmiyorum ama İngilizce Android kullananlar için böyle bir hata mesajı alırlarsa da nedenini yazmış oldum.

Öz Hakiki Bumblebee

03.10.2020 20:22

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Android'de can't take screenshot due to security policy hatası

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.