5.00 / 1 oy

Instagram'da bebeğin yüzünü gizleyenlerin amacı nedir?

Bu sorunun yanıtını cidden çok merak ediyorum, bebeği olup da instagram'a fotoğrafını yükleyen çok arkadaşım var. Bu da gayet doğal bir davranış. Ama bazı arkadaşlarım bebeklerinin yüzlerini emojilerle kapatıyorlar ve bu şekilde paylaşıyorlar. Bir tanesine ciddi ciddi merak edip sordum amacını, nazar değmesin diye yüzünü gizlemişler çocuğun. O zaman hiç paylaşmasaydın dedim, bir şey diyemedi.

Bu sadece Türkiye'de olan garip bir alışkanlık, eğer bebeğinin yüzünü göstermek istemiyorsan internete hiç koymazsın, bu da gayet doğal. Instagram zaten yarı özel bir mecra, sadece arkadaşlarının görebilmesini istersen bu şekilde profilini düzenleyebiliyorsun. Ama instagram'a bebeğin fotoğrafını yükleyeyim, üzerindeki gs/fb/bjk tişörtünü de göstereyim de sempatik olsun, ama yüzünü göstermeyeyim de nazar değmesin demek nedir?

Eğer bebeğinin fotoğrafını bir sosyal medya platformuna yükleyip de yüzünü gizlemenin daha mantıklı bir gerekçesi varsa da bna ajeton düşmediyse lütfen beni aydınlatın. Sanki milyonlarca takipçisi var da aman nazar değmesin diyor, instagram'daki arkadaşları da halası dayısı 50 kişi sonuçta :)

rifat

23.10.2020 16:17

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Instagram'da bebeğin yüzünü gizleyenlerin amacı nedir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.