5.00 / 1 oy

İlk Bölümünden Bağımlılık Yapan Diziler

Artık o kadar çok içerik var ki örneğin izleyecek dizi seçmek için çok iyi olduğundan emin olmak istiyor insan. Netflix, Amazon Prime Video ve Blu TV içindeki dizileri bile izlemeye kalksanız tümünü izlemeye insan ömrü yetmez. Bu yüzden dizilerin ilk bölümden izleyicileri kendilerine bağlamaları şart. Mesela The Walking Dead dizisi başlayalı 11 sezon olmuş, ama ben sadece 5 bölüm dayanabildiğim için artık dizi çok mükemmel bir duruma geldiyse bile benim haberim olmayacak. Black Mirror da ilk sezonda beni sarmamıştı mesela ama her bölüm birbirinden bağımsız kısa filmler tadında olduğu için sonradan takip edebildim.

Gelelim ilk sezon ilk bölümü (buna pilot bölüm deniyor aslında) en başarılı olan dizilere. Aşağıdaki liste tamamen kendi izlediğim dizilerden kendi zevklerime göre hazırlanmış bir listedir ve isteyen yazar arkadaşlar listeye kendi beğendikleri dizileri de ekleyecek şekilde cevap yazabilirler.

1. Lost (bkz: Süper başlayıp son sezonda bozan diziler)

2. Heroes (2. sezondan sonra çok pis bozdu bence ama yazar arkadaş pek beğenmiş bkz: Heroes benzeri dizi tavsiyesi)

3. Prison Break

4. Oz

5. Fargo

6. Fringe

7. Sherlock

8. True Dedective

9. Arrow

10. Breaking Bad

farukeczanesiiiiii

17.10.2020 00:38

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
İlk Bölümünden Bağımlılık Yapan Diziler

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.