5.00 / 1 oy

Hipotiroidi Hastaları Hangi Diyetleri Uygulayabilir?

Metabolizmayı yavaşlatmak gibi kötü bir özelliği olan ve kilo verme sürecini de zorlaştıran hipotiroidi hastaları için uygulanabilir diyet programları neler olabilir? Bu hastalığın sonuçlarından birisi de iştahsızlık ama düzensiz olarak yemek yemeye sebep olması bir hastalık olması açısından metabolizmayı da yavaşlattığı için hipotiroidi haslalığına sahip kişilerde kilo alma durumu çok sık gözlemleniyormuş.

Örneğin intermittent fasting ya da ketojenik diyet gibi bir program uygulanırsa bu diyet programının kişinin sağlığı üzerinde olumsuz bir etkisi olabilir mi? Alınacak ilaçların da aksamaması ve önceliğin bu ilaçların düzenli olarak alınmaya devam etmeleri şart elbette. Ya da omad (one meal a day) diyeti uygulanacak olursa bunun kişiye faydadan çok zararı dokunabilir mi? Konu hakkında bilgi sahibi yazar arkadaşlardan bilgi vermelerini rica ediyorum.

denizil

23.08.2020 00:17

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Hipotiroidi Hastaları Hangi Diyetleri Uygulayabilir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.