5.00 / 1 oy

Gözlük sıkılaştırma ayarı nasıl yapılır?

Güneş gözlüğümü yılların alışkanlığı olduğu için gübeş olmayan bir yerde sıyırıp kafamın üzerine kaydırırım. Ama bu işlem gözlüğün sıkılık ayarlarının gevşemesine ve zaman içerisinde burun üzerinden de kafadan da kaymasına sebep oluyor. İnsan gözlük taktığında sağdan ve soldan biraz bası hissedince düşmeyeceğini anlıyor gibi geliyor bana. Gözlüğümün sıkılık ayarını yapmak için gözlükçüye gittiğime işimi çok hızlı bir şekilde çözüyor ama yine ufak tefek bakşiş namına bir şeyler de vermek gerekiyor ve yaptığı da çok özel bir işlem yok, gözlük vidası gibi bir alet ile gözlüğün vidalarını biraz sıkılaştırıyor. Bu işi kendim de evde yapabilirim diye düşündüm ama bu gözlük vidası nereden bulunur alınır?

nedim1234xxx

18.08.2019 19:44

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 23 Kasım 2021 00:11
    0

    saatçi tornavidası olarak satılan ürünlerden bir tane edinerek evde kendiniz de gözlüklerinizin sıkılık ayarlarını yapabilirsiniz. 20 tl civarına satılan setler var en ucuzunu alın geçin boşuna fazla para vermeyin hepsi aynı işi görüyor.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Gözlük sıkılaştırma ayarı nasıl yapılır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.