5.00 / 1 oy

GoPro 7 almalı mı yoksa GoPro 8'i mi beklemeli?

GoPro Hero 7 Black ile DJI Osmo Action aksiyon kameraları arasında kendi yaptığım karşılaştırma bilgilerimi bugün paylaşmıştım. Bu karşılaştırmada da söylediğim gibi her iki cihazı seçmek de (birbirlerine karşı farklı konularda minör üstünlükleri olsa da) kötü karar değil, ikisi de oldukça kaliteli aksiyon kameralar. Bir diğer merak konusu da bu ikilemden GoPro Hero 7 Black almaya karar veren olası kullanıcıların GoPro Hero 8 Black aksiyon kamerasını bekleyip beklememeleri gerektiği. GoPro Hero 8 ne zaman çıkacak, fiyatı ne kadar olacak ve aralarındaki kalite farkı beklemeye ya da değiştirmeye değer seviyelerde olacak mı asıl soru bu.

GoPro Hero 8'in 2019 yılının son aylarında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Ön inceleme için inceleme kanallarına dağıtılan GoPro Hero 8 modellerinin yeni özelliklerini ve tahmini fiyatına biraz bakalım.

GoPro Hero 8'de neler değişti?

- Cihazın dış görüntüsünde pek bir farklılık olmasa da arayüzünde önemli iyileştirmeler yapılmış, dokunmatik ekranın hasassiyeti de artırılmış

- Lens değiştirilebilme özelliği kaldırılmış (ne kadar olumlu ya da kesin bir bilgi bunu zaman gösterecek)

- HyperSmooth 2.0 teknolojisi ile görntü sabitleme teknolojileri daha da geliştirilmiş

- Gimbal olmadan da çok kaliteli sonuçlar veren TimeWarp teknolojisi de geliştirilmiş ve TimeWarp 2.0 adını almış

- Geliştirilmiş HDR ile birlikte SuperPhoto özelliği eklenmiş

- Tüm fotoğraf modlarında ham (raw) fotoğraf desteği

- Night lapse modu eklenmiş

- Live streaming özelliği 720p'den 1080p'ye çıkartılmış

- GoPro uygulaması ile birlikte Horizon Levelling adında bir özellik eklenmiş, bu da ufuk çizgisinin tam olarak yatay hale getirilmesi özelliği ve eğer stabil çalışırsa çok güzel bir artı

- Kullanıcı tarafından kişiselleştirilebilirliği artırılmış (DJI'dan ders almışlar belli ki)

 

GoPro Hero 8 fiyatı ne kadar olacak?

GoPro Hero 7 Black'in gopro.com sitesinde resmi satış fiyatı şu an 350$. GoPro Hero 8 Black ise kendi sayfalarında 430$ fiyat etiketiyle listelenmiş. Bu fiyatların bizdeki karşılıklarına bakarak (rekabet durumunu da dikkate alarak) 2.700 TL'ye satılan GoPro Hero 7 Black'in fiyatı hiç değişmeden aynı artış yüzdesini uygulayarak yaklaşık %23'lük bir fiyat artışı ile 3.320 TL seviyelerinde bir üst sınırda olmasını beklerim. Ama Yeni ürünün GoPro Hero 7 serisinin de fiyatını düşürmesi gerektiği için 2020 başlarında/ortalarında 3.000 TL seviyelerinde fiyatın sabitleneceğini tahmin ediyorum.

Mustafa Mert

16.10.2019 13:05

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 14 Mayıs 2022 12:18
    1

    GoPro Hero 10 bakıyorum ben de bu aralar ama eski versiyonları yeterli olur mu diye merak etmiyor da değilim

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
GoPro 7 almalı mı yoksa GoPro 8'i mi beklemeli?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.