5.00 / 1 oy

Google'da Geçmiş Arama Etkinliğini Görmek

Dün Google ayarlarının nasıl özelleştirilebileceğine ilişkin birkaç yazı paylaşmıştım (Google'da Arama Ayarlarınızı Değiştirmek), bugün de vakit buldukça birkaç güzel google özelliği ve özelleştirmesi daha ekleyeceğim.

Google'da her gün onlarca arama yapan birisi olarak tüm geçmiş arama kayıtlarımı görmek ve örneğin birkaç hafta önce nelerle ilgilenmekte olduğuma bakmak çok hoşuma gitti. Google'ın bütün bu arama kayıtlarını kaydettiğini biliyordum ama kullanıcılarına da açıp bakabilme özelliği sunduğunu bilmiyordum. Bu özelliği kullanabilmek için Google'da oturum açmış olmak gerektiği konusunda uyarı yapmama gerek olmadığını düşünüyorum.

Google'da daha önce yaptığınız aramaları görebilmek için:

1. Google'ı açtıktan sonra sağ alttaki Ayarlar linkine ve açılan seçeneklerden de arama ayarları seçeneğine tıklayın.

2. Beşinci seçenek olarak Arama etkinliği adında bir başlık göreceksiniz. Altındaki linke tıklayarak kendi arama geçmişinizi görebileceğiniz sayfayı açabilirsiniz.

Eğer tarihe ya da arama türüne göre aramalarınızı filtrelemek isterseniz sayfanın üst bölümündeki Tarihe ve ürüne göre filtrele butonunu kullanabilirsiniz.

google arama etkinliği

 

 

koroglu

30.07.2020 12:24

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Google'da Geçmiş Arama Etkinliğini Görmek

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.