5.00 / 1 oy

Mükemmel bir Space Rock grubu: Oresund Space Collective

Müzik konusunda taze ve orijinal bir şeyleri bulamıyor olmanın sıkıntısı bir süredir üzerime çökmüştü. Spotify'daki favoriler listemdeki yüzlerce şarkı bile o kadar aynı geliyordu ki farklı gelsin diye listeyi shuffle olarak çalıyordum. Derken imdadıma hiç duymadığım bir grup yetişti: Øresund Space Collective. İsveç'teki bir grup kırık müzisyen bir araya gelerek jazz'dan space rock'a, çok güzel psychedelic rock örnekleri ortaya koymuşlar. Parçalarının çoğu, internette yayınladıkları jam'lerin damıtılmış hali ve türün doğası gereği parçalar da 10 dakika ve üzerinde sürelere sahip.

Stüdyo kayıtlarının tümünü tavsiye ederim ama 2020 yılında çıkardıkları Experiments in the Subconscious albümü güzel bir başlangıç noktası. Canlı performans olarak da Live in Berlin 2018 kayıtlarını tekrar tekrar dinliyorum. Türün meraklıları için tam aranan ilaç, karantina günlerinde kaliteli bir kulaklıkla çok keyifli zaman geçirtebilecek bir grup. The Aristocrsts'tan Synthesizer fazlası var diyerek özetler ve herkese tavsiye ederim. 

kuandık

27.03.2020 19:21

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 20 Kasım 2021 03:41
    1

    son zamanlarda ben de çok sık dinlemeye başladım bu grubu, 2020 yılında çıkardıkları stüdyo albümleri "Four Riders Take Space Mountain" de yine oldukça başarılı ve aynı tadı vermeye devam ediyor.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Mükemmel bir Space Rock grubu: Oresund Space Collective

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.