5.00 / 1 oy

Fusion 360'ta iki nokta arasındaki uzaklığı kontrol etmek ve değiştirmek

Bir önce paylaştığım örnekte Autodesk 360 programında 90 derece dik açılı bir çizgi nasıl çizilir bunu gördük. Şimdi de çizdiğimiz çizginin solundaki ya da sağındaki başka bir çizgiye olan mesafesini kontrol edelim ve konumu hatalıysa bu mesafeyi ayarlayalım ve çizgiyi duruma göre sağa ya da sola kaydırarak yeniden konumlandıralım.

1. Sketch menüsü altından Sketch Dimension seçeneğini bularak tıklayın

fusion 360 sketch dimension

2. Şimdi kendi çizgimizi ve referans olarak alarak aralarındaki esafeyi ölçmek istediğimiz diğer çizgiyi seçeceğiz. Seçme işleminden sonra Fusion 360, bir kutucuk içinde bize bu iki çizginin aynı ekseni üzerinde kaç birim (benim örneğimde milimetre) mesafe olduğunu yazacak. Bu mesafeyi kutucuk üzerinden güncelleyerek çizgimizi istediğimiz mesafeye kaydırabiliriz.

fusion 360 mesafe ayarı

3. Ben aradaki mesafeyi 24.49999 mm'den 5 mm olarak değiştirdim, sonuç olarak sağ taraftaki çizgi de aşağıdaki görselden görülebileceği gibi sol tarafa doğru kayarak yeniden konumlandırılmış oldu

fusion 360 mesafe ölçmek

cuneytsaglam

14.05.2020 12:29

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Fusion 360'ta iki nokta arasındaki uzaklığı kontrol etmek ve değiştirmek

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.