5.00 / 1 oy

Fusion 360 Programında Tasarımı 3D Yazıcıya Export Etmek

En azından benim üç boyutlu çizim öğrenme motivasyonum, kendi tasarımlarımı 3 boyutlu yazıcıdan çıktı alabilmekti. Autodesk Fusion 360 programı ile halen amatör düzeyde de olsa artık kendi amatör çizimlerimi 3 boyutlu olarak yapabiliyorum ve bu çalışmaları 3 boyutlu olarak çıktı alabiliyorum. Bu yazıda kısaca bir Autodesk Fusion 360 çalışma dosyasının nasıl dilimleme (slicer) programı için düzenlenebileceğini ve Cura gibi bir slicer programından 3d yazıcıya gönderilebileceğini paylaşacağım.

1. 3 boyutlu çıktı almak için basit bir tasarım hazırladım, herkes kendi 3 boyutlu çizim projesini açabilir bu noktada

Autodesk Fusion 360

2. Tools sekmesi altında Make menüsüne basın ve altındaki 3D Print butonuna basın

fusion 360 make menu

3. Autodesk Fusion 360 programının 3D Print aracını açınca ilk yapmamız gereken, baskı almak istediğimiz 3 boyutlu çizimi seçmek. Ayarları tamamladıktan sınra Print Utility altında hazır olarak tanımlanmış baskı dilimleme programlarını görebiliyoruz. Güncel sürümde Cura hazır polarak gelmediği için Custom seçeneğini seçiyoruz (eğer bu programlardan birini kullanıyorsanız direk seçebilirsiniz de). Custom seçeneğini seçtikten sonra Ultimaler Cura programının kurulu olduğu dizini seçmeniz yeterli.

fusion 360 3d print

4. Eğer tasarımı sadece stl formatında kaydetmek isterseniz Send to 3D print Utility seçeneğini kaldırmalısınız, bu sefer program tasarımınızı doğrudan stl olarak kaydetmenizi sağlıyor. stl dosyasını da istediğiniz bilgisayarda ve slicer programında düzenleyerek yazdırabilirsiniz.

cuneytsaglam

21.05.2020 15:40

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Fusion 360 Programında Tasarımı 3D Yazıcıya Export Etmek

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.