5.00 / 1 oy

Fusion 360 programında uzunluk ve yükseklik değiştirmek

Autodesk Fusion 360 programında daha önce belli bir açı ile çizgi çizmek konusunda bir tutorial paylaşmıştım, bu örnekte de daha önce çizdiğimiz bir çizginin boyunu nasıl değiştirebileceğimizi göstereceğim.

Önceki örnekten kalan aşağıdaki gibi bir (2 boyutlu) tasarımım var.

fusion 360 change width height

Tasarımdaki bu çizginin mevcut yüksekliğinin ızgara çizgilerine bakarak da 30 mm olduğunu görebiliyorum ama emin olabilmek için dimensions aracını d kısayol tuşuna basarak aktif hale getiriyorum ve çizgiyi seçerek mevcut boyutunun 30 mm olduğunu teyit edebiliyorum. Dimensions aracının aynı zamanda açılarda olduğu gibi uzunluklarda da değişim yapma özelliği var, dolayısıyla 30 mm yazan kutucuktaki değeri 35 mm olarak güncellediğimde çizginin uzunluğu da 35mm olarak güncellenmiş olacak.

fusion 360 dimension tool

Dimension aracı ile boyutlandırma ya da açı değişikliği yaptığınızda güncel sayısal değeri de yanında yazıyla ekliyor. Ancak eğer tasarımınızda bu değerlerin yazmasını istemiyorsanız bu sayıları silmek için tekrar d tuşuna bastıktan sonra bu uzunlukları/açıları seçebilir ve delete tuşuyla silebilirsiniz.

cuneytsaglam

21.05.2020 20:22

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Fusion 360 programında uzunluk ve yükseklik değiştirmek

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.