5.00 / 1 oy

Fusion 360'ta belli bir açı ile çizgi çizmek

Autodesk Fusion 360'ta 3D yazıcı ile çıktı almak amacıyla modeller çizerken tüm tasarımın milimi milimine doğru hesaplanmış olması gerekiyor ki tam olarak istediğimiz ölçülerde çıktılar alabilelim. Açıları kullanarak istediğimiz açılarda çizgiler çizebilmek de bu yüzden Autodesk Fusion 360 programının sık kullanılan özelliklerinden biri.

1. Çalışmanızın hangi noktasında açılı bir çizim yapmak istiyorsanız mevcut Sketch'iniz üzerinde ya da yeni bir Sketch açarak yeni bir çizgi (Line) ekleyebilmek için Line seçeneğini seçin ya da L kısayolu ile bu aracı aktif hale getirin.

2. Line aracı aktifken çizginizi hangi noktadan (ilk nokta) çizmek istediğinizi mouse'a tıklayarak seçtiğinizde ikinci noktayı seçmeden bir kutucuk içinde mouse iömleci ile seçim yapacağınız noktanın kaç derece açıda olduğu yazar, aşağıdaki görselde çizgi uzunluğunun 4.601mm olduğu, bu iki nokta arasındaki çizginin üst açısının da 166.3 derece olduğu yazıyor. Çizgiyi oynatarak ya da direk olarak kutucuktaki derece değerini değiştirerek istediğiniz açıda çizgiler çizebilirsiniz.

fusion 360 açı çizim

 

cuneytsaglam

16.05.2020 17:32

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Fusion 360'ta belli bir açı ile çizgi çizmek

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.