5.00 / 1 oy

Fusion 360 programında ızgara boyutlarını ayarlamak

Autodesl Fusion 360 programında milimetrik boyutlandırmalar yaparak 3 boyutlu tasarımlar hazırlıyoruz, bu tasarımları çizerken de kılavuz çizgileri olarak programın arayüzündeki ızgara (grid) çizgilerini kullanıyoruz.

fusion 360 grid size

Programda yeni bir proje açtığınızda varsayılan (default) ayarlar olarak adaptive (uyarlanabilir) ızgara boyutları seçili geliyor. Ancak çalışmanızda sabit uzunlukta değişmez kılavuz çizgileri kullanmanız gerekiyorsa alt kısımda yer alan grid and snaps görseline basın ve grid settings menüsünü açın.

fusion 360 grid and snaps

Grid settings içerisinde eğer sabit uzunlukta ızgara kılavuz çizgileri kullanmak istiyorsak bu seçeneği adaptive yerine fixed olarak değiştirmemiz gerekiyor. Kılavuz çizgileri majör ve minör çizgilerden oluşuyor ve silik renkli küçük ızgaralar minör aralıklar olurken kalın çizgili büyük ızgaralar da majör çizgiler oluyor.

fusion 360 grid settings

Örneğin her 1mm için minör çizgi ızgarası, her 10mm için de majör çizgi ızgarası eklemek için yukarıdaki gibi ayarlarınızı güncelleyebilirsiniz. Çalışma alanının sağ tarafında sayıların görünmesini istiyorsanız da reference numbers seçeneğini aktif hale gerirebilirsiniz.

cuneytsaglam

21.05.2020 17:00

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Fusion 360 programında ızgara boyutlarını ayarlamak

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.