5.00 / 1 oy

Faizsiz kredi ertelemesi yapan banka var mı?

Korona virüsü salgını ve pandemi süresince bir çok bankanın, müşterilerinin kredi ve kredi kartı borçlarını erteleyeceği ve süreç boyunca destek vermeye devam edecekleri haberlerini gördüm. Şimdi ödemeleri yapma zamanı geldi ama meğerse görebildiğim kadarıyla bütün bankalar faizli olarak borç ertelemesi yapıyorlarmış. İyi güzel de korona virüsü yokken de belirli bir faiz karşılığında ödeme taksitlendirmesi ya da borç ertelemesi gibi uygulamalar zaten yapılıyordu. Ben mi bir şeyi atlıyorum yoksa zaten verdikleri ücretli hizmeti destek diye bize mi pazarlıyorlar?

Not: Yapı kredi bankası, garanti bankası, enpara (qnb finansbank) ve akbank özelinde yaptığım araştırmalarda faizsiz bir ödeme ertelemesi duyurusu göremedim. Diğer bankalar için durumu bilmiyorum. Olası güncellemelerde ya da kampanyalarda buradan bilgi vermek için cevap yazabilir misiniz?

rifat

14.04.2020 11:09

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Faizsiz kredi ertelemesi yapan banka var mı?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.