5.00 / 1 oy

Excel Sayfasına Alt Bilgi (Footer) Eklemek

Excel'de Sayfa Düzeni (Page Layout) (bkz: Excel Sayfa Düzeni (Page Layout) Kullanımı) kullanırken Üst Bilgi (Header) (bkz: Excel Sayfasına Üst Bilgi (Header) Eklemek) ekleyebildiğimiz gibi alt bilgi (footer) ekleyerek her bir sayfanın alt kısmına sayfa numarası, tarih ya da logo gibi bilgileri eklememiz de mümkündür.

- Excel çalışma dosyanız açıkken Görünüm (View) üst menüsü altındaki görünüm seçenekleri arasından Sayfa Görünümü (Page Layout) sçeneğini aktif duruma getirin

- Excel, çalışma dosyanızı sayfalara bölecek ve hangi sayfada hangi bilgilerin görüntüleneceğini bu ekrandan görebiliyor olacaksınız. her bir sayfanın alt kısmında da Add Footer yazıları ile ilgili bölgelere alt bilgi ekleyebildiğiniz bir ekran göreceksiniz

excel footer eklemek

Add footer yazısına çift tıkladığınızda ribbon menüsünden Design sekmesi altında açılan seçenekler arasından istediğinizi seçerek tüm sayfaların alt kısımlarında görünür olduğunu göreceksiniz. Bu seçenekler arasında sayfa numarası, tarih, saat, dosya dizini, dosya adı, sekme adı ve fotoğraf gibi eklemek istediğiniz bilgiyi seçerek tüm sayfaların alt kısmında görünür olmasını sağlayabilirsiniz. Bu özellik özellikle çıktı alırken (bkz: Excel Sayfasını Yazdırmak (Print) İçin Ne Yapılmalıdır?) oldukça faydalıdır ve kullanımı da oldukça pratik olduğu için bence mutlaka bilinmesi gereken bilgilerden birisidir.

Öz Hakiki Bumblebee

24.07.2020 01:44

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Excel Sayfasına Alt Bilgi (Footer) Eklemek

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.