5.00 / 1 oy

Excel Grafiğini Farklı Bir Sekmeye Taşımak

Excel'de sütun verilerimizi karşılaştırmak amacıyla ürettiğimiz bar grafiğin (bkz: Excel'de Karşılaştırmalı Bar Grafik Eklemek) otomatik olarak eklendiği yer, grafiğin verilerinin de olduğu sekmeydi, Excel'de bu sekmelere Sheet adı veriyoruz (bkz: Excel Worksheet (Çalışma Sayfası) Nedir?). Peki grafiğimizi farklı bir sekmeye aktarmak istersek ne yapacağız, onca tabloyu ve veriyi de yeni sekmeye mi aktaracağız? Elbette hayır, Excel mevcut grafikleri farklı sekmelere aktarmak ile ilgili iki farklı kullanışlı yol sunuyor.

1. Grafiği kopyalamak (ctrl+c) ve istediğimiz sekmeye yapıştırmak (ctrl+v)

2. Pek bilinmemekle birlikte Excel'de grafikleri yeni bir sekmeye aktarmanın daha kullanışlı ve görsel bir yolu var. Bunun için grafik seçili durumdayken üstteki menüden Design menüsünü aktif duruma getirip en sondaki seçenek olan Move Chart ikonuna tıklayın.

excel move chart

Açılan pencerede grafiği mevcut sekmelerden birisine ya da yeni bir sekmeye aktarmak için seçim yapmamız istenecek. Yeni bir sekme seçeneğini seçelim.

excel chart sheetExcel, pek alışkın olmadığımız bir sekme türünde (sekmede hücreler yok ve sadece tam ekran grafik var) bir sheet açarak grafiği tam ekran olarak yerleştirdi.

Öz Hakiki Bumblebee

22.07.2020 02:13

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Excel Grafiğini Farklı Bir Sekmeye Taşımak

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.