5.00 / 1 oy

Excel'de Şablon (Template) Özelliği Nasıl Kullanılır?

Sık sık hazırladığımız tablo gibi görsel Excel tasarımlarını bir kere hazırladıktan sonra istediğimiz her seferinde çağırarak kullanabilme işlemine Şablon (Template) adı verilmektedir. Microsoft Excel'de kendi şablonlarımızı oluşturabileceğimiz gibi Excel içinde hazır gelen şablonları da kullanabiliriz.

Excel içindeki hazır şablonları görüntülemek için Dosya (File) menüsünden Yeni (New) seçeneğini seçebilirsiniz. Örneğin Excel içine hazır olarak gelen Takvim Şablonları nelermiş bir bakalım.

Arama kutucuğuna calendar yazarak enter tuşuna basıyorum ve yüzlerce Hazır Excel Takvim şablonları karşımızda listelenmiş oluyor.

excel takvim şablonları

İstediğimiz şablonu Excel dosyama uygulayabilmek için de çift tıklamamız ve Create (Ekle) butonuna basmamız yeterli. Örneğin ayın fazlarını excel dosyamıza eklemek için:

excel ayın fazları

Böyle bir çalışmayı yapmanız kaç saatinizi ya da gününüzü alırdı bir düşünün, halbuki Excel'de zaten hazır olan bir şablon olduğu için eklememiz 10 saniyemizi almadı bile. Bütün bu tasarımları ücretsiz olarak ediebildiğimizi unutmayın, ancak internet bağlantınızın olması gerekiyor çünkü tüm bu hazır şablonlar Excel tarafından internetten indiriliyor.

Öz Hakiki Bumblebee

25.07.2020 01:29

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Excel'de Şablon (Template) Özelliği Nasıl Kullanılır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.