5.00 / 1 oy

Excel Kredi Ödeme Şablonları ve Örnekleri

Excel'de şablon (template) diye bir dünya olduğundan ve nasıl kullanılabileceğinden bahsetmiştim. bkz: Excel'de Şablon (Template) Özelliği Nasıl Kullanılır?. Bu yazıda bu binlerce örnek arasından kredi hesaplama ve ödeme ile ilgili birkaç şablon kullanmayı deneyeceğiz. Excel'de New (Yeni) ekranını açarak arama kutucuğuna kredi anlamına gelen loan terimini yazarak enter tuşuna basıyorum.

excel kredi şablonlarıGelen sonuçlardan ilk olarak görüntülemek istediğim şablon loan calculator olarak geçen kredi hesaplama aracı.

excel kredi hesap makinesi

Sıfırdan böyle bir excel dosyası hazırlamakla zaman kaybetmeye gerek kalmadan çok tatlı bir tasarımla kredi hesaplama tablosu hemen hazır olmuş oldu. Bu şablonda tek yapmanız gereken aşağıdaki bilgileri doldurmak:

Kredi tutarı

- Yıllık faiz oranı

- Kredi süresi (yıl cinsinden)

- Kredi başlangıç tarihi

Excel dosyası size hem aylık ödemeleri, hem yaptığınız ödemelerin ne kadarının krediye ya da anaparaya gittiğini, hem de diğer faydalı ödeme bilgilerini anında çıkartmış oluyor.

Bir diğer faydalı tasarım da mortgage kredisi ile ilgili hazırlanmış.

excel mortgage şablon

Para birimlerinin dolar cinsinden olması sizi yanıltmasın, tüm şablonlardaki ayarları da değiştirebilir ve isterseniz Türk Lirası cinsinden de görüntülenmesini sağlayabilirsiniz. (bkz: Excel'de Hücreleri Para Birimi Olarak Biçimlendirmek)

Öz Hakiki Bumblebee

25.07.2020 04:34

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Excel Kredi Ödeme Şablonları ve Örnekleri

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.