5.00 / 1 oy

Excel'de Grafikteki Başlığın Yerini Değiştirmek

Microsoft Excel programının sayısal verilerin grafiklerini çizdirmekteki kolaylık ve tasarım anlamındaki başarılarından bahsettikten sonra şimdi de grafik başlığını default (varsayılan) yer olan grafiğin üzeri yerine başka nerelere ve nasıl koyabileceğimize bakalım. Takip etmek için önceki yazılar: Excel'de Karşılaştırmalı Bar Grafik Eklemek ve Excel'de Grafiğin Başlığını Değiştirmek.

Grafiğiniz seçili durumdayken grafiğin sağ üst kısmındaki yeşil artı butonuna tıkladığınızda grafiğinizde görüntülenmesini istediğiniz başlık, veri isimleri ve eksen isimleri gibi özellikleri görebilirsiniz. Burada çok görünür olmasa da her bir grafik unsurunun alt ayarlarını yapabileceğimiz alt ayarlar da mevcut.

excel grafik başlığı yerini değiştirmek

Grafik başlığı (chart title) üzerine mouse ile geldiğinizde sağ tarafa doğru açılır bir ok daha olduğunu göreceksiniz, bu ok ile grafik başlığının nerede görüntülenmesini istediğinizi seçebilirsiniz.

Above Chart: Başlık, yukarıdaki grafikteki gibi grafiğin üzerinde ve grafikten bağımsız olarak görünür

Centered Overlay: Grafik ile iç içe ortalanmış olarak görünür

More Options: Başlık tasarımına ait tüm detaylı düzenlemeleri yapabileceğiniz alan burası, arka fona renk ekleyebilir, yazı boyutunu değiştirebilir ya da belirli bir açı ile yazmak gibi tasarım değişikliklerini yapabilirsiniz.

 

Öz Hakiki Bumblebee

21.07.2020 04:12

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Excel'de Grafikteki Başlığın Yerini Değiştirmek

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.