5.00 / 1 oy

Evdeki Malzemelerle Doğal İshal Durdurucu Tavsiyesi

İshal çok zamansız bir rahatsızlıktır, hep de en zamansız anlarda başınıza gelir ve günün gerisinde tekrarlanmayacağına emin olmanız gerekir. Ya dersiniz vardır, ya toplantınız vardır, ya da sunumunuz vardır. Bu konuda yıllardır uyguladığım bir tarif var ve bende yıllardan beri de hep işe yaramıştır. Ama ilginç bir şekilde teorik olarak aslında işe yaramaması ve hatta ters tepmesi gerekiyor. Hem kendi kullandığım ishal durdurma etkili ve evdeki malzemelerle 30 saniyede yapabileceğiniz bu karışımı yazayım, hem de belki başka yazarların daha etkili ishal durdurucu formülleri varsa onlar da kendi tariflerini yazmak isterler.

Gümrük kapılarını ortalama olarak bir günlüğüne kapatmak için:

- Bir yemek kaşığı dolu dolu türk kahvesinin içine yarım (kıvamına göre tam da olabilir) limon sıkarak karıştırın ve top top yutulabilir hale getirerek yutun. Çiğnemenize gerek yok, işleri daha da zorlaştırmış olursunuz. Bu arada bol bol su da içebilirsiniz.

- Gün içinde birkaç kere kola için.

 

İshali tamamesona erdirmek için:

- Ben ishal olduğumda bol bol kabuklu elma (lifli gıda) ve muz tüketmeyi tercih ediyorum. İlk gün gümrük kapılarını yukarıdaki tarifle kapatıp bir yandan da elma ve muz tüketince 1-2 gün sonra ishal geçmiş vaziyette iyileşmiş oluyorum.

 

Not: Bu tarifler tamamen kendi deneyimlerim ile bende işe yarayan çözümlerdir. Başkalarının bünyelerinde nasıl bir etkisi olacağını bilmiyorum ve mesuliyet de almıyorum. Ayrıca bebeklerde ve çocuklarda da hekimlere danışarak ishal tedavisi (hekimin önerdiği ilaç olabilir) uygulayın, benim verdiğim tarif küçük yaştaki çocukların metabolizmaları için uygun olmayabilir.

 

beyazok

30.10.2020 18:36

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 16 Kasım 2021 02:22
    0

    muzun hazmı zor olduğu için ishal olmadığınızda da kabız yapması gibi bir durum olabilir, bu yüzden kendiniz de çocuklar da fazla yemese iyi olur. muz yediğinizde yanında bir kefir ya da probiyotik yoğurt ile boşaltım düzeninizi korumaya çalışabilirsiniz.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Evdeki Malzemelerle Doğal İshal Durdurucu Tavsiyesi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.