5.00 / 1 oy

Evde kendi saçımı ilk kez kesme deneyimim

Sık sık kuaföre (berbere) giden birisiyim ve saçım uzamasa bile ensemi mutlaka düzelttiririm. Yani alışkın değilim böyle günlerce haftalarca saç baş derken bakımsız kalmaya. Baktım uzun süre bu ev karantinasının değişeceği yok, ben de kendi saç kesmimi kendim yapmaya karar verdim ve ufak tefek deneyimlerimi ve tavsiyelerimi buradan paylaşmak istedim.

Bir kere ekipman edinmek artık şart. Ben zaten evimde saç kesme makinem olduğu için bunun çok faydasını gördüm. Favorilerimi kısaltılmak ve ense kıllarımı almak için makinemi kullandım.

İkinci önemli olan şey ise mekan, çünkü ortalık batıyor. Saçınızı mutlaka duşakabinin içinde kesin çünkü sıçrayan minnacık saç telleri inanamayacağınız kadar uzaklara gidebilir, bu yüzden kesilen kulların temizliğini de dikkate almalısınız ve duş aldığınız duş teknesi ya da duşakabin de buna en müsait yer.

Üçüncüsü ayna. Saçınızın arkasını görmeden kesmeniz ya da düzeltmeniz mümkün değil. Evde size yardımcı olabilecek birisi varsa bilemem tabi ama ben kendi saçımı tek başıma kesmeyi tercih ettiğim için saçımın arkasını da görebilmek için iki adet aynadan yararlandım. Birisi zaten duşakabinin içinde sabit olan raylı ayna, diğeri ise kafamın arkasına sabitlediğim bir ayna oldu. Bu arada ayna kullanarak saçınızın arkasını kesmeye çalışmak çok zor çünkü aynaya bakarak kesme işlemi yaptığınız için ne yapmak isterseniz eliniz terse gidiyor.

Saç makası konusunda biraz araştırma yapacağım, hatta birazdan bir soru bile açabilirim bununla ilgili.

kaantuna

06.04.2020 13:24

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Evde kendi saçımı ilk kez kesme deneyimim

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.