5.00 / 1 oy

Etli Kömbe Nasıl Yapılır ve Tarifi Nedir?

Madem burada beslenme ve yemek yapma konularında ilgili, bilgili ve paylaşımcı arkadaşlar var, o zaman Osmaniyeli komşumun memleketten diyerek ikram ettiği etli kömbe isimli lezzet bombasının tarifini de bilenler vardır belki :)

etli kömbe

Önce kıymalı börek muamelesi yaparak burun kıvırdığım ve yüz vermediğim bu yöresel börek meğerse inanılmaz lezzetli bir tarife sahipmiş. İçinde kıyma var ve kat kat adını bilmediğim hamurlarla çevrili. Yemek yapma konusunda pek bilgili olmadığım için daha fazla yorumlayamıyorım yediğim bu etli kömbe isimli böreğin içindeki malzemeleri ama evde etli kömbe nasıl yapılır bilenlerden gerekli malzemeleri ve yapılışını paylaşmalarını rica ediyorum.

astsubay

21.06.2020 08:15

Bu soru 3 kez yanıtlandı.

  • 15 Kasım 2021 17:39
    1

    üstünün kızarmış olmasından ötürü kıymalı böreğe beş basacak türden bir lezzettir. içindeki hamurları kıymasız bile severek yiyebilirsiniz, bu yüzden seçme şansı olanlar için kıymalı börek yerine etli kömbe yemelerini tavsiye ederim.

  • 15 Kasım 2021 21:47
    1

    ben de ilk kez etli kömbe yediğimde (osmaniye'de yemiştim) feci halde karaköy böreğine benzetmiştim ama karaköy böreği gibi birkaç ısırıktan sonra et ve hamur sizi şişirmiyor ve yağ da midenizi bulandırmıyor. elime geçse ana öğün olarak her gün yiyebilirim öyle lezzetli bir börektir. ama yap deseniz muhtemelen el becerim yetmeyeceği için mundar ederim.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Etli Kömbe Nasıl Yapılır ve Tarifi Nedir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.