5.00 / 1 oy

En kaliteli spor ayakkabı markası hangisidir?

en pahalının en iyisi olmadığını çok acı tecrübelerle yıllar içerisinde öğrenmiş olduk ama benden başka herkesin de kendi kullandığı markaların fanı olduğu ve kullancıkları ürünleri de öve öve bitiremediklerini görüyorum. sneakers tipinde bir ayakkabı bakıyorum ama ayakkabı fiyatları da 300-400 TL bandına gelmiş artık, sıkılırsam başka alırım bu da yedek olarak dolapta kalır diyebileceğim fiyat aralığından çoktan çıkmış gitmiş yani. Markalar her iki cinsiyet için de ayakkabı ürettikleri için direk olarak marka yazabilirseniz, hatta kullanıyorsanız fotoğrafını da çekip paylaşabilirseniz harika olur

yenikorsan

19.05.2019 20:24

Bu soru 4 kez yanıtlandı.

 • 13 Haziran 2019 22:44
  26

  Marka genellemesi yapmak doğru olmaz bence, ayrıca yakın zamanda neredeyse ikiye katlanan fiyatları da dikkate alarak şimdiki 500 TL'lik bir ayakkabının aslında çok da uzun olmayan bir geçmişte 200-300 TL araığında olduğunu anlamak gerek. Böylece 500 TL'lik ayakkabı yanılgısından kurtulunmuş olunabilir.

  Nike hem marka olarak hem de kalite olarak günlük giymelik spor ayakkabılar arasında bence en satın alınabilir markalardan birisi. Alternatif olarak Adidas da seçenek olarak Nike kadar olmasa da her renk ve kullanım tarzında oldukça geniş bir yelpaze sunuyor. Ama artık Tommy Hilfiger ve Lacoste ayakkabı fiyatları ile neredeyse aynı fiyatlara satıldıkları için eğer marka takıntınız varsa alternatif markaları da almayı düşünebilirsiniz. Skechers da aşağı yukarı aynı fiyat bandında ama ilk alıdığınızdaki rahatlığını birkaç ay geçince kaybediyor nedense, sertleşiyor ya da benim kullandıklarım hep öyle çıktı. The North Face benim halen anlayamadığım bir moda akımı, kalitesiz diyebilecek kadar ürünlerine hakim değilim ama yaz vakti için bile kocaman ayakkabılarını giyen hayranları var, bana biraz fazla gösteriş amaçlı gibi geliyor, fiyatları da 1000 TL bandında olduğu için kısacası çok diyorum. En ince gördüğüm ayakkabısı bile "mountain Sneaker" adında, yakın zamanda dağa çıkmayı planlamadığıma göre gerek yok, gerçi giyenler de hayatlarında dağ görmemişler ya neyse..

  Diğer markaları da hızlıca yazayım: Timberland aşırı pahalı, Dockers kısa sürede dağılıyor (çok beğenerek aldığım 3 ayakkabı eskittim, en uzun giden 7 ay gitti), Columbia hiç giymedim ama yine dağcı olmadığım içindir, kalite testi yapabilecek yeterlilikte değilim.

 • 14 Haziran 2019 12:15
  9

  The North Face zaten gündelik olarak kullanımda giyenin ayağında da komik duruyor, ama trekking yapıyorsanız ayakkabıları oldukça kalitelidir.

  Dayanıklılık konusunda Adidas derim, 10 yılı aşkın süredir eskitemediğim bir çiftim var ve bana mısın demiyor halen

  Rahatlık konusunda da Sketcers diyorum.

 • 15 Haziran 2019 10:04
  8

  Her markanın ucuz ve pahalı segmentte ürünleri olduğu için mağazadaki en ucuz ürünü deneyip de sert ve düz olmakla markanın tüm ürünlerini aynı kategoriye sokmak büyük bir hata olur, öyle olsa milyonlarca insan neden bu markaları tercih etsinler ki?

  Örnek olarak New Balance  sevmeyen birisinin New Balance 990 modelini denemesi gerek, Trekking yapmayan birisinin de Solomon ya da The North Face karşılaştırması yapmaması gerek.

  Ayrıca günlük ayakkabıda kaliteli olmak ne demektir? Dayanıklı olması değil rahat olması gerekir gündelik giyilen ayakkabının.

 • 14 Haziran 2019 14:18
  3

  Tavsiyelerle aldığım Asics malzeme kalitesi olarak kaliteli gibi görünen ayakkabı markası ama ne zaman giysem sanki uzun yol yürümüş gibi yoruluyorum, merdiven görünce asansör arıyor gözlerim, sabah evden çıkarken daha ayakkabıya bakarken nefes nefese kalıyorum çünkü ayakkabı çok ağır.

  New Balance da nasıl giyilebildiğini asla anlayamadığım bir marka, kaç kez denediysen istisnasız hepsinde sabo terlik giyiyormuş gibi hissettim, kısacası rahatsız. Fakat bir rivayete göre United Kingdom ya da United States'te üretilen modelleri bizim ülkemize getirilmiyorlarmış ve asıl konforlu modelleri de onlarmış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
En kaliteli spor ayakkabı markası hangisidir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.