5.00 / 1 oy

Ücretsiz PDF kitapları indirme siteleri

Korona virüsü nedeniyle almak istediğiniz kitapları almak ya da içlerinde ne varmış diye kitapçıları gezmek bile imkansız hale geldi, internetten kitap siparişi verirken bile insan kargo paketinden bile çekinir hale geldi doğal olarak. Aradığınız kitapları da torrent sitelerinde bulmak isterken virüs yeme tehlikesinden uzak durmak istiyorsanız reklamsız, limitsiz ve ücretsiz olarak kitapları pdf ya da epub formatında indirmeye izin veren birkaç internet sitesinden bahsedeceğim size. Büyük bir kısmı yılların siteleri ve zaten biliyor olmanız da muhtemel, ama bilmeyenler için inanılmaz büyük nimetler. Kitapları nasıl ücretsiz olarak indirmeye izin verdikleri konusunda bilgim yok, yayınevleri ile anlaştıklarını düşünüyorum çünkü öyle her kitap yok, bu sebeple korsan kitaplar koymadıklarını tahmin ediyorum.

Not: Kendi kütüphanesi konusunda titiz birisi olarak aşağıdaki kaynaklar hakkında korsan içerik uyarısı yaparsanız bu kaynakları anında kaldırırm, amacım ücretli ve lisanslı kitapların elektronik kitap olarak insanlar tarafından ulaşılabilir olması. Emek harcayıp da kitapları intenette korsan olarak paylaşılan kişilerin haklarını korumak hepimizin görevi.

 

pdfdrive.com

Çeşitli kategorilerde istemediğiniz kadar kitaba pdfdrive.com üzerinden erişmeniz ve pdf olarak indirebilmeniz mümkün. Özellikle Türkçe kitaplar konusunda bulunabilecek en geniş kütüphanelerden birisi.

 

ZLibrary

Akademik içerikli makaleler için booksc.org ve e-book'lar için de b-ok.org adresinde yayında olan devasa kütüphanedir.

 

Sciencedirect.com

Akademik makaleler konusunda 

 

Diğer

Bu kaynakları çok incelememiş olmakla birlikte ne kadar lisanslı kitaplar paylaştıklarından emin değilim. Ancak veritabanları ve arama arayüzleri ile denemekte fayda var derseniz aşağıdaki platformlara da göz atabilirsiniz.

- gen.lib.rus.ec

- git.ir (Çok sayıda eğitim var ama tarayıcı üzerinden Türkçe'ye çevirmeniz gerekiyor)

- www.gutenberg.org/wiki/Main_Page

- free-ebooks.net

- freebookspot.es

- manybooks.net

- sci-hub.tw

rifat

04.05.2020 10:21

Bu soru 3 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Ücretsiz PDF kitapları indirme siteleri

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.