5.00 / 1 oy

EBA için ücretsiz internet nereden sağlanabilir?

Twitter'da ailesinin interneti bittiği için derslere giremeyen ya da ödevlerini gönderemeyen o kadar çok öğrencinin durumunu okudum ki gerçekten çok üzüldüm. Evde annesinin telefonu ile derslere dönüşümlü girmek durumunda kalan çocuklar mı ararsınız, evinde hiç interneti ya da internete girebilecek bir cihazı olmayanı mı, uzaktan eğitime sistemsel olarak hazırız ama homojen kalkınma açısından maalesef henüz bu gelişmişlik düzeyine gelememişiz. Farklı şehirlerde, hatta aynu şehrin farklı mahallelerinde bile durumlar çok farklı olabiliyor.

Ben EBA kullanımının herkes için mümkün olabilmesi için devletten bir ücretsiz EBA internet giriş paketi çıkmasını bekliyordum ama araştırdığım kadarıyla böyle bir paket mevcut değil. İnternet ve telefon operatörleri tarafından da tam anlamıyla ücretsiz olarak EBA'ya giriş yapılabilecek bir destek kampanyası göremedim. Bu konuda genç kardeşlerimizin evlerinden uzaktan eğitimlerini aksatmamaları için EBA'yı kesintisiz olarak kullanabilecekleri internet paketlerini ücretsiz olarak bulabilecekleri bir kampanya gören olursa paylaşabilmesi için açıyorum. Umarım örgün eğitimde başaramadığımız standartları en azından uzaktan eğitimde başarabiliriz.

gökçe

07.10.2020 21:25

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
EBA için ücretsiz internet nereden sağlanabilir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.