5.00 / 1 oy

E-Ticaret Sitelerinde Olumsuz Yorumların Yayınlanmaması

Hangi internet siteleri olduğunu yazmama bile gerek olduğunu düşünmüyorum ama özellikle 4-5 büyük pazaryeri sitesinde maalesef böyle bir durum var. Yazdığınız yorumların editörler tarafından incelenmeye alınmalarını ben de gerekli buluyorum, çünkü küfür vb sözler kullanan çok kişi olduğundan bu yorumların filtrelenmesi bence de gerekli. Ama satın aldığınız bir ürünün orijinal çıkmaması, defolu çıkması ya da gösterilen üründen çok alakasız bir ürün gelmesi durumunda yazdığınız olumsuz yorumlar genellikle sebepsiz olarak reddediliyor.

Pazaryeri mantığı ile bu sitelerde ürün satmakta olan kötü niyetli esnafın yaptığı bir kurnazlıktan bahsetmek istiyorum. Mesela bir üründe çok sayıda olumsuz yorum geldiğinde bu ürünleri yayından kaldırıyorlar ve yeni bir ürün ilanı açıp aslında yine aynı ürünü listeliyorlar. Böylece biriken kötü yorumları temizlemiş ve temiz bir ürün sayfası açaral yine insanları dolandırmaya devam ediyorlar.

Bence bu rekabet ortamı içinde pazaryeri sitelerinin itibarlarına ve güvenlerine çok dikkat etmeleri gerekiyor çünkü adı bir kere kirlenen e-ticaret siteleri kendilerini sonrasında yıllar geçse aklayamayabilirler. Özellikle amazon gibi büyük ve müşteri güvenine endeksli satış yapan firmalar da Türkiye pazarına dahil olmuşken bünyelerinde satış yapan kötü niyetli kişilerin bu kirli oyunları ile isimlerini kirletmemeliler. Bu da tüketici olan bizler için ne kadar çok site olursa o kadar fiyat rekabeti anlamına geleceği için faydalı olacaktır.

Not: Sponsor falan almadan tüketici olarak görüşlerimi yazdım, zaten sponsor alsam yorum yayınlamayan internet sitelerinin adlarını ve yayınlanmayan yorumlarımın da ekran görüntülerini koyardım.

Ahmet Demir

24.08.2020 15:25

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
E-Ticaret Sitelerinde Olumsuz Yorumların Yayınlanmaması

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.