5.00 / 1 oy

Duvar boyası tavsiyesi lazım

Hazır yaz geliyorken bir temizlil boyası yaptıralım dedik ama artık ağzımız boyacılardan çok yandığı için süreci kendim yönetmek ve takip etmek istiyorum. Boyasını da (renginden matlığına kadar) ustasının kullanacağı yalıtım malzemesini de hatta mümkünse sıvasına kadar anlayıp kötü iş yaptığında ya da malzeme kullandığında müdahale etmek istiyorum. Tüm tecrübelerinizi dinlemeye açığım, boya türü ve markaları için de bilgisi olanlar paylaşabilirse çok sevinirim.

esra nurcihan

11.05.2019 21:30

Bu soru 3 kez yanıtlandı.

 • a77
  30 Ağustos 2019 04:45
  11

  Öncelikle eğlenceli bir iş gibi görünse de ilk kez duvar boyayacaksanız baya zorlanacağınızı ve işi yarıda kesmeyi bile düşüneceğinizi belirtmek isterim. sürekli oturup kalkmak zorunda olacağınız için bacaklarınız ağrıyacak ve boynunuz tutulacaktır. birkaç gün kendinize gelmekte zorluk çekebilirsiniz. Neyse korkutmamızı yaptıktan sonra anlatıma başlayabiliriz.

  Duvar zeminini temizledikten sonra yani alçı badana işleminden sonrasından bahsediyorum köşeler için ince uçlu, düz alanlar için ise geniş yüzeyli bir fırça kullanmanızda fayda var.  duvar bantlarından almayı unutmayın sakın. sağa sola boya bulaşınca çıkarması bazen mümkün olmuyor. eşyalı bir evi boyuyorsanız tüm eşyaları ortaya çekip üzerini kapatmanız gerekecek. Mutlaka iki kat boya atmanız gerekecek, ilkinden sonra fırça darbeleri ve alttaki boya gözükecektir çünkü. 

 • 5 Aralık 2020 14:01
  7

  Aslında kendiniz boyamak istemenizi çok iyi anlıyorum, benim de boyacı, usta hiç farketmeksizin her biriyle mutlaka tartışmam oluyor sonra diyorum ki kendim yapsam daha iyi. Lakin işin iç yüzü öyle değil. Bir kere el alışkanlığınızın olması gerekiyor. Bu yüzden bence bırakın cınınız sıkılmasın, daha fazla maliyete katlanmayın. Bulun birinin tavsiye ettiği ustayı ve didiklemeyin yaptığı işi, kafanız rahat etsin. Ben artık öyle yapıyorum, daha rahatım. 

 • 4 Ekim 2019 02:41
  0

  Az eşyası olan bir yerde kendiniz başlayabilirsiniz. Artık internette en ince detayına kadar uygulama ve değişik fikirler bulabilirsiniz. Kendinden desenli kağıtlar, rulolar sizin için ideal olabilir böylece pürüzsüz bir görüntü yerine desenli görüntüde kusurlar kendini gizleyecektir. Gazete kağıdı ya da kuru eşyalar ile bile boya yapılabiliyor. Sizin yaratıcılığınıza kalmış. 

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Duvar boyası tavsiyesi lazım

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.