5.00 / 1 oy

Dudağın kenarında ben olması çekici midir yoksa itici mi?

Sinema tarihinde dudağının kenarının ben olanların daha çok beğenilmesi, hatta beni olmayanların da kalemle çizmesi bana hep garip gelmiştir, çünkü dudağın kenarında ben olması bana hep itici gelmiştir. Her nasılsa ya bazı insanlara gerçekten yakıştığı için, ya da kişiye bağlı görsel zevklerin farklı olmasından dolayı çekici olarak değerlendiriliyor bu durum.

Bizde dudağının yanında ben olan kişiler denince akla hemen Türkan Şoray geliyor (aslında dikkat edilirse beni yanağına daha yakın). Marilyn Monroe, Eva Mendes, Elizabeth Taylor da benzer noktada beni olan yabancı ünlüler. Ama benleri olduğu için mi bu kadar ilgi toplamışlar derseniz bence zaten simetri olarak kusursuza yakın yüz hatlarına sahip oldukları için bu kadar beğeniliyorlar.

Beni olmasaydı bu kadar tanınır olmazdı diyebileceğim ünlü ise Cindy Crawford olurdu muhtemelen.

Sonuç olarak yüzdeki ve özellikle de dudak kenarındaki benler, kişilerin yüz ifadelerine kesinlikle bir farklılık katıyor ama beğeniyor musunuz derseniz ben beğenmiyorum. Yine de herkesin zevki farklıdır elbette.

hector1745

11.09.2020 01:04

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Dudağın kenarında ben olması çekici midir yoksa itici mi?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.