5.00 / 1 oy

Dışarıdan geldikten sonra telefonu nasıl dezenfekte etmeliyiz?

Samsung'un su geçirmez modellerinden birisini kullanıyorum, zaten sanırım artık üretilen tüm markaların güncel modelleri de su geçirmeyecek şekilde tasarlanıyorlar. Çopu kişi dışarıdan eve geldikten sonra hemen maskelerini ve eldivenlerini atıyorlar ve üzerlerindeki kıyafetleri de yüksek sıcaklıkta yıkanarak dezenfekte olacak şekilde kirli sepetlerine atıyorlar. Ancak sık sık unutulan birkaç eşya var: araba anahtarı, ev anahtarı, para ve cep telefonu. Dışarıdayken eldivenle dokunduğunuz bu eşyalarınız da eldiveninizin dış yüzeyi ile temas kurdular ve ne kadar temiz olduklarından emin olmanız da mümkün değil. Anahhtarlar ve paralar ile evde pek dokunmalı bir ilişkiniz olmayacağı için sorun yok, üzerlerindeki virüsler varsa bile nasıl olsa ölüp gideceklerdir. Peki ya telefon?

Ben eve girer girmez bu standart kişisel dezenfekte rutinimi tamamladığımda dezenfeksiyon sürecinin son ve en önemli halkası olarak telefonumu dezenfekte ediyorum ve çalsa da mesaj da gelse bu telefon dezenfekte etme işlemini 5 dakikayı tamamlayıncaya kadar erken sonlandırmıyorum. Telefonumu kılıfla kullandığım için temizlik de iki aşamadan oluşuyor. Önce telefonu kılıfından çıkartıyorum ve sonrasında 80 derece kolonya ile banyo denebilecek seviyede fısfıs ile hem telefonu, hem de telefon kılıfını iyice ıslatarak siliyorum ve sonrasında da tekrar ellerimi yıkıyorum. Onca konuda titizce davranıp da maskeli ellerinizle kullandığınız telefonu yüzünüze götürmek gibi bir hataya siz de düşmeyin diye buradan bilgilendirmek istedim.

ismil taş

20.04.2020 00:00

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Dışarıdan geldikten sonra telefonu nasıl dezenfekte etmeliyiz?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.