5.00 / 1 oy

Creality Ender 3 Pro ile evde neler basabilirim?

DIYS 3D yazıcılarda kalibrasyon, baskı ve eksen problemleri çok fazla görüldüğü için konunun uzmanları kendin yap 3 boyutlu printer'lara pek yanaşılmaması gerektiğini söylüyorlar. Creality Ender 3 ve Creality Ender 3 Pro ise hem neredeyse kendin yap yazıcılara yakın bir fiyata satılan bir ürün, hem de evde en amatör kullanıcı tarafından bile birleştirilmesi ve kurulması çok kolaymış. Ürün kutudan 4 parça olarak çıkıyor ve kullanıcıya sadece bu parçaları vidalayarak birleştirmek düşüyor. Ürünü henüz almadım ve kullanmadım ama araştırma sonuçlarımı paylaşmak istiyırum.

Öncelikle ürünün güncel fiyatları internetten aldığım fiyatlara göre şu şekilde:

Creality Ender 3: 1700 TL

Creality Ender 3 Pro: 2100 TL

Cihaz open source bir sisteme sahip olduğu için kullanıcı tarafından değiştirilebiir. Cihazın bir diğer güzel özelliği ise elektrik kesintisi durumunda yarım kalan işlemleri hafızasında sakladığı için elektrikler geri geldiğinde kaldığı yerden devam edebilmesi. Yani yarım kalan baskıların çöpe gitmesi gibi bir tehlike yok. Bu da filament maliyetleri ve zaman götürüsü açısından çok değerli.

Creality Ender 3'te çıktı alırken kullanabileceğimiz malzemeler: PLA, ABS, Tough PLA gibi filamentler kullanılabiliyor.

Baskı hassasiyeti: 100 mikron ile 400 mikron arasında

Baskı alanı: 22cm x 22cm x 25 cm

Forumlarda kim olduğu belirsiz kişilerin sattıkları 3d printer'lar yerine satış sonrası desteği alabileceğinizi bildiğiniz garantili (1 yıl) bir ürünü satın almak bana çok daha mantıklı geldiği için bu ürünü satın almayı tercih etmeyi düşünüyorum. Tam bir fiyat performans yazıcısı. Kendi araştırmalarımı rafine olarak buradan paylaşmak istedim, umarım faydalı olmuştur.

cuneytsaglam

06.03.2020 13:24

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Creality Ender 3 Pro ile evde neler basabilirim?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.