5.00 / 1 oy

Could not initialize Photoshop because the scratch disks are full hatası

Photoshop'u ilk açarken kutucuk içinde "Could not initialize Photoshop because the scratch disks are full" şeklinde bir hata alıyorum, sonra bilgisayarı baştan başlattığımda Photoshop sorunsuz olarak açılıyor. Acaba çok sayıda programı aynı anda açmaya çalıştığım için belleğim mi dolmuş oluyor yoksa programın hatalı kurulmuş olması gibi bir hata olabilir mi? Bir diğer olasılık da bilgisayarı mecbur kalmadığım sürece tam olarak bilgisayarı kapat tuşuna basarak kapatmıyor olmam olabilir çünkü bilgisayardan kalkacağım zaman sadece kapağını kapatıyorum, sabah da kaldığım yerden devam edebilmiş oluyorum böylece. Bu hatanın sebebini ve çözümünü benim teorilerimin ötesinde tam olarak bilen birisi var mıdır?

alucard

26.05.2020 02:36

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 26 Mayıs 2020 10:21
    7

    Photoshop'u açarken Ctrl+Alt tuşlarına basılı tutarak açın (Mac için Cmd+Option tuşları), karşınıza Scratch Disk Preferences penceresi gelecek. Buradan Scratch Disk seçimlerinizi değiştirebilirsiniz.

    scratch disk preferences photoshop

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Could not initialize Photoshop because the scratch disks are full hatası

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.