5.00 / 1 oy

Çapa Makinesi Tavsiyesi (Benzinli mi Dizel mi Mantıklı?)

Dağınık olarak birkaç yerde ufak bahçelerim var, tümüne ayrı ayrı çapa makinesi almak yerine tek bir çapa makinesi alıp arabanın arkasında taşıyabilmek ve bir bahçeden diğerine lazım olduğunda götürebilmek istiyorum. Hatta mümkünse sürekli olarak arabanın arkasında kalır, nerede lazımsa kullanır ve tekrar bagajda bırakırım ve çalınma riski de olmamış olur.

Tüm tarlalar düz zeminde ve neredeyse hiç eğim yok. Tümü hobi bahçesi olduğu için profesyonel tarımcılık gibi bir durum yok. Makineyi sadece ben kullanacağım ve çok yormayacak bir makineye ihtiyacım var. Yormaması için de yeterince güçlü bir makine olması gerekiyor. Çapa makinekerine hiç hakim olmadığım için açıp ne varmış kaçaymış diye bakınca motor olarak benzinli ve dizel olmak üzere iki farklı çeşit çapa makinesi olduğunu gördüm. Beygir güçleri de ortalama 5-15 arasında değişiyor.

Tamamen hobi amaçlı olarak kullanılacak ve hem taşınabilir, hem de yeterince güçlü ve arıza durumunda da servisi yaygın kaliteli bir el tipi çapa makinesi önerir misiniz?

Hüseyin.Turan

29.09.2020 12:28

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Çapa Makinesi Tavsiyesi (Benzinli mi Dizel mi Mantıklı?)

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.