5.00 / 1 oy

Çam ağacından bahçe mobilyasını yağmurdan nasıl koruyabilirim?

Ahşapları çam ağacından yaptırdığımız çok şık iki adet koltuk aldık ve tasarımı gereği bahçeye koyduk. Yağmurdan koruyabilmek için kendimiz de vernikli ahşap boyası ile ikişer kat boya katmanı ekledik ve yağmurda da mümkün mertebe üzerini kapatmaya çalıştık. Ama fırtınanın etkisiyle üzerindeki koruyucu mobilya poşeti paramparça oldu ve koltuklar bir kereliğine de olsa ciddi bir yağmurun altında kaldılar.

Onca vernikli ahşap koruyucu kullanmış olmamıza rağmen ahşapta ufak çatlaklar görmeye başladım, daha kışa bile tam olarak girmedik. Çam ağacının suya dayanıksız bir ağaç türü olduğunu biliyordum ama ilk yağmurda da çatlamaya başlamasını açıkçası hiç beklemiyordum. Bundan sonra tik ya da maun olmayan bir bahçe mobilyası muhtemelen satın almam.

Bu çamdan yapılmış mobilyaları yağmurdan ve güneşten koruyabilmek için farklı bir vernik, cila, boya ya da koruma örtüsü tavsiye edebilir misiniz? Büyük koltuklar oldukları için evin içine alma şansımız yok ve çok severek aldığımız için sağlam kalmasını da istiyoruz. En azından parçalanmayacak sağlam bir mobilya örtüsü yok mudur internetten sipariş verebileceğimiz?

eda34

24.10.2020 09:53

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Çam ağacından bahçe mobilyasını yağmurdan nasıl koruyabilirim?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.